Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Obsah

Deník Mostecka, 26. července 2003

 

Mistrovství v servírování belgických pivních speciálů poprvé v ČR

   Společnost Interbrew spolu se společností Pražské pivovary pořádají poprvé v České republice mistrovství v servírování belgických pivních speciálů s názvem "STELLA ARTOIS DRAUGHT MASTER". V pondělí 21.července 2003 proběhlo v mostecké SPORTOVCE regionální kolo soutěže. Sportovka Bowling, značková restaurace Staropramenu, se může jako jediná v regionu pyšnit výběrem všech druhů speciálních piv uvedených společností, a to jak točených tak i lahvových. Mezi točenými speciály, které na Sportovce můžete ochutnat patří Stella Artois, Velvet, Kelt a Hoegaarden.

   Jan Bláha, ředitel společnosti Bowling Most, s.r.o., k tomu říká: "Cílem této akce je zvýšit kulturu podávaní piva, úroveň servírování a mimo to i zvýšit povědomí a znalost zákazníků o značce Stella Artois. Česká republika se letos poprvé zapojí do mezinárodního pivního mistrovství, které se v Belgii koná již po sedmé." Během soutěže se hodnotí celý proces servírování a točení piva, to jak soutěžící převezme u stolu poroty objednávku, umyje sklenice, připraví si tác se vším potřebným k obsluze, připraví uvedená točená a lahvová piva a naservíruje je porotě. Každý účastník připraví a servíruje dvě čepována piva Stella Artois, jedno čepované pivo Hoegaarden White a jedno lahvové pivo Leffe Brown.

   Nominovaní kandidáti z řad číšníků a majitelů restaurací postoupili do regionálních kol, které právě probíhají v jednotlivých regionech ve značkových restauracích Staropramen. Výhercem ústeckého regionálního kola, který se utká 15. září 2003 v celonárodním finále, se v pondělí stal pan Petr Hrubec z Karlových Varů. V klidné a přátelské atmosféře se zástupce mostecké Sportovky p. Tomáš Ellschloger umístil na pěkném čtvrtém místě s nepatrnou bodovou ztrátou na přední umístění.

   Z českého mistrovství vzejde jeden mistr a jeden vicemistr, kteří budou reprezentovat Českou republiku na mezinárodní soutěži STELLA ARTOIS WORLD DRAFT MASTER 2003, která se bude konat ve dnech 15. - 17. října 2003 v Bruselu.

_____________________________________________________________________

_________________________________________________________________________

                          

__________________________________________________________________________