Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Navigace

Obsah

POKRAČOVÁNÍ ZE str. 1

 

     Takže mohlo začít budování??

Nikoliv, v průběhu hledání vhodných prostor jsem se zároveň pustil do náročných jednání s bankami a leasingovými společnostmi. Musím přiznat, že v době, kdy byl nalezen prostor ve kterém je SPORTOVKA  umístěna nyní, již jsem ztrácel naději, že mou práci doposud do příprav vloženou, vůbec kdy zúročím. Na trhu s úvěry a leasingovými společnostmi tehdy nebyla opravdu dobrá doba. V letech minulých několik, víceméně menších bowlingů v ČR zkrachovalo a tak Asociace leasingových společností zařadila tuto aktivitu jako velmi rizikovou a každá leasingová společnost odmítala obchod uzavřít.

 

     Ale bowling i hospoda nakonec stojí. Jak jste toho dosáhli??

S objektem Delvity se zároveň objevil velmi solidní děčínský podnikatel, se kterým se nám spojením dvou kapitálů povedlo jednu menší pardubickou leasingovou přesvědčit o rentabilitě plánovaného projektu a proleasování koupě bowlingové technologie.

A tak "sňatkem z rozumu" byla založena dnešní společnost SPORTOVKA BOWLING a mohlo se začít stavět.

O stavbě zde hovořit nebudu, protože její průběh je již déle popsán v článku "Průběh stavby" .

V roce 2004 děčínský společník svůj podíl odprodat a tak se SPORTOVKA BOWLING stala 100 % dcerou skupiny FEHAS group.

 

     A co hospoda a bar. Byli Vaše prvotní záměry v takovém rozsahu??

V žádném případě. Prvotně jsme chtěli postavit 8 drah, za tím pár stolečků a bar. Návrh vybudovat takovou restautaci s velkým centráním barem přišel až s prostorem po bývalé Delvitě. Nápady architekta, skloubené s odborníky z naší výroby (FEHAS interier) a mnou, který nechtěl utratit mnoho peněz, přinesly to, co dnes vídáte. Musím přiznat, že jsem rád, že to tak dopadlo a stále vysoká návštěvnost svědčící o oblíbenosti mezi mosteckými občany mne velice těší.

 

     Při SPORTOVCE funguje i bowlingový klub. Jak vznikl??

Od roku 2000 jsem všem svým přátelům začal ukazovat jaké potěšení může hra bowling přinést. Některé tato hra zaujala natolik, tak že založili na SPORTOVCE nezávislý BOWLING CLUB MOST. Mezi hlavní představitele tohoto klubu patří ing. Květoslava Kožíšková a ing. Milan Rehák, kteří jsou velmi prospěšní k rozvoji bowlingu na mostecku.

 

V Mostě 6.2.2005