Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Navigace

Obsah

     Společnost byla založena v červnu 2002 pod původním názvem BOWLING MOST s.r.o. po poměrně složité a náročné, skoro dvouleté přípravě.

    

     Na tomto místě našeho webu jsme několik otázek jsme položili jednateli SPORTOVKY a firem skupiny FEHAS group p.Pavlu Brožovi a vzniklo z toho následující vyprávění o přípravách prvního mosteckého BOWLINGU :

 

     Jak vznikl nápad postavit v Mostě bowling??

Na jaře roku 2000 jsem byl, jako zástupce FEHASu , jedné z největších servisních organizací na severu Čech, pozván na exkursi do výrobního závodu firmy FLN NEURUPPIN poblíž Berlína v SRN, kde se produkují vysoce kvalitní hasicí přístroje dovážené ve značné míře i na český trh.

Součástí prohlídky byl i doprovodný program, kde pro nás bylo kromě dobrého jídla i pití připravena i možnost zahrát si BOWLING . Při hře byla skvělá zábava a proto jsem po návratu domů na internetu vyhledal nejbližší hernu, která v té době byla v Děčíně. Tu jsem poté se svým společníkem, rodinou, spolupracovníky a přáteli navštívil.

Všem se nová hra poměrně líbila a tak, po malém průzkumu trhu, jsme si vytkli cíl postavit v Mostě bowlingovou hernu.

 

     A jak to pokračovalo??

Nejdříve jsme se museli rozhodnout, jak vůbec velkou hernu chceme postavit a s jakou technologií, zda automaty nebo provázkové stavěče. Po objetí skoro celé ČR padlo rozhodnutí, že plánem bude postavit osmidráhu a nestavět již v té době zastaralé, i když o polovinu levnější provázkové stavěče. Chtěli jsme to nejlepší a nejmodernější. Tím se výběr zúžil na pouze dva možné dodavatele a celosvětové tradiční konkurenty z USA, firmu BRUNSWICK a AMF. Srovnáním jsme došli k závěru, že jsou oba na srovnatelné úrovni, jak technické, tak i cenové. Z důvodu vyšší hustoty heren BRUNSWICK na našem území a tím i dostupnějšímu servisu, padla volba právě na tohoto dodavatele.

 

     Kdy bylo nalezeno současné umístění??

Poté jsme začali jako poměrně chudá a méně známá mostecká firma hledat volný prostor k pronajmutí a možné adaptaci.

Jednou z prvních variant bylo umístění do suteréních prostor v NS Hněvín v ulici V.Nezvala.

Poté jsme pokračovali variantou Pod nemocnicí, bývalou prodejnou OPEL, kde je dnes velmi pěkná Zahradnická prodejna fy Dvořák a syn.

Další variantou poměrně dlouho zpracovávanou byla dostavba doposud nepoužívané části Zimního stadionu u Kauflandu v Mostě.

      

Poté byl nalezen krásný, čerstvě Delvitou opuštěný prostor v Moskevské ulici.

   

TO BYL ZAČÁTEK ROKU 2002.

 

POKRAČOVÁNÍ