Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Obsah

Stavby které jsou navrženy z obloukové samonosné konstrukce , konstrukčního systému K-SPAN a realizované technologijí MIC – 120 ABM (USA) , jsou stavby lehkého, tenkostěnného skořepinového charakteru.

 NáhledJedná se o objekty, které jsou provedeny samonosnými obloukovými a přímými tenkostěnnými lamelami, které jsou tvarovány technologií za studena přímo na stavbě. K tvarování je použit ocelový polakovaný plech tl. 0,7mm až 1,0 mm, který se odvíjí z ocelových cívek. Cívky mají šíři cca 605 mm, vlastní vytvarovaná lamela (oblouková i přímá) má šířku 305 mm. Váha oc. svitku je 2-3 tuny. Ocelový plech je hluboce žárově pozinkován s oboustranným třívrstvým polakováním. Vrchní barevná vrstva je v provedení PVDF.

Lamely K-SPAN jsou kotveny do ocelových úhelníků tvaru „L“. Tyto úhelníky jsou součástí základové konstrukce. Úhelníky můžou být zabetonovány nebo vykonzolovány mimo obvod základů objektu (haly, střechy, přístřešku).

Délka obloukových lamel je závislá od šířky a výšky objektu. Lamely jsou vyrobeny z jednoho kusu materiálu bez použití spojových materiálů (šrouby, nýty, sváry apod.)

Jednotlivé násobky lamely jsou k sobě napojovány pomocí pertlovacího stroje – lisováním. Obloukové lamely tvoří vnější nosnou vrstvu obvodových stěn a střechy. Přímé lamely tvoří šťítové stěny.

Z vnitřní strany lze plochu lamel i dodatečně zateplit. Zateplení je provedeno minerálními deskami „Orsil“atp. tl. 10 – 20 cm. Povrchová úprava zateplení – podhled, je tvořen v průmyslovém a skladovém provozu trapezovým plechem, v sociálních částí a kancelářích „sádrokartonem – plastem – dřevem atd“.Pro správnou funkčnost zatepleného obvodového pláště je nutné provést jeho odvětrání. Odvětrání pláště je provedeno v místech ukotvení konstrukce (nasávacími otvory) a ve hřebeni (vrcholu) obloukové konstrukce pomocí ventilačních turbínek (odtah kondenzátu).

 Celková skladba zatepleného pláště :

haly 2

  • oblouková (přímá) lamela K – SPAN
  • vzduchová mezera cca 50 mm – 100 mm
  • nosný pozinkovaný rošt + závěsy
  • tepelný izolant – Orsil tl – 100 mm - 200 mm
  • trapézový plech - sádrokarton - plast – dřevo atd.

 

pro více informací volejte na naše KONTAKTY